برای دسترسی بهتر به مطالب به آرشیو موضوعی و پیوند های روزانه توجه فرمایید.

خطبه های سومین جمعه ماه مبارک رمضان در زاهدان

 

امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان خطبه‌های سومين جمعه ماه مبارك رمضان را با توجه به قرار گرفتن در آستانه دهه اخير ماه رمضان و شب قدر، با تلاوت سوره مبارکه قدر آغاز نمود و گفت: در مورد شأن نزول این سوره دو روایت منقول است: یکی این است که روزی صحابه نزد آن‌حضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم نشسته بودند که تذکره مردی از گذشتگان و از بنی اسرائیلی به میان آمد که وی هزار ماه را به طور متوالی در راه الله تعالی جهاد کرده است. و در روایتی دیگر آمده این شخص، هزار ماه، شبها در عبادت و روزها را در جهاد سپری نموده بود. صحابه با شنیدن این واقعه تعجب کردند و از آنجایی که آنها همواره در فکر سبقت گرفتن در کارهای خیر بودند، با خود گفتند: در بین ما چه کسی می‌تواند این فضیلت را حاصل کند. در نتیجه این مذاکرات صحابه، خداوند متعال سوره مبارکه قدر را نازل فرمود و در آن ذکر فرمود که در ماه رمضان شبی وجود دارد که عبادت در آن يك شب، از عبادت هزار ماه هم بالاتر است، و آن شب، شب قدر است که قرآن مجید نيز در آن شب نازل شده است. .....


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

پایگاه اطلاع رسانی احیاء (اهل سنت تالش) افتتاح شد

برای دسترسی به اسن پایگاه به آدرس

 

http://www.ehyaweb.com

 

مراجعه فرمایید.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

مراسم اجتماع بزرگ فارغ التحصیلی شاگردان مدرسه دارالعلوم مکی از امروز ۵شنبه صبح رسما آغاز گردید.در این اجتماع با شکوه مهمانانی از گوشه های مختلف کشور بزرگ ایران  حضور به هم رسانیده اند   .

 

                 

                              

           

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

همایش فارغ التحصیلان در موعد مقرر برگزار می‌شود

 

پنج شنبه و جمعه 10 و 11 مرداد 1387( 28و29 رجب 1429) مراسم فارغ التحصیلان دارالعلوم زاهدان در محل مصلی اهل‌سنت زاهدان برگزار می‌شود.

در این همایش که همه ساله برگزار می‌شود، شخصیت‌های برجسته علمی، متفکران و اندیشمندان مذاهب اسلامی داخل و خارج کشور، علما، فرهیختگان، دانشگاهیان و عموم مردم دین‌دوست و شیفتگان قرآن وسنت از سراسر کشور عزیز ایران حضور به هم می‌رسانند و از فضای عطرآگین ومعنوی همایش و ارشادات و نصایح علمای اسلام مستفیض می‌شوند.

همایش فارغ التحصیلان که  هفدهمین  سال  برگزاری خود را پشت سر می‌گذارد، گام‌های مؤثری را در تقویت وحدت امت اسلامی  برداشته و نمونه‌‌ای عملی از تقریب بین مذاهب به شمار می‌آید.

ضمناً لازم به ذکر است که این همایش دو روزه، از ابتدا شروع مراسم، ازطریق سایت سنی آنلاین به صورت زنده (صوتی و تصویری) پخش خواهد شد.

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

نامه نمایندگان اهل سنت مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهور

در خصوص مسجد اهل سنت در تهران

 

باسمه تعالی

برادر ارجمند جناب آقای احمدی‌نژاد

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

احتراما، بی‌تردید پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مرهون تلاش و فداکاری عموم هموطنان از اقوام گوناگون و پیروان مذاهب مختلف بوده، قوام و استمرار نظام جمهوری اسلامی نیز، ثمره‌ی پایمردی و جانفشانی آحاد ملت در برهه‌های مختلف دفاع مقدس، سازندگی و دیگر عرصه‌ها می‌باشد. پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، در واقع تعبیر رؤیای صادقه‌ی تحقق آزادگی، آزادی و برابری شهروندی و نفی هر گونه ستم بود. .........


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

تهدید به قتل روحانی اهل سنت در کردستان

 

سنی نیوز:به دنبال ايجاد حرج و فشارهاي غير انساني وغير اسلامي برخي عوامل قانون شكن حاكميت به نسبت فعالان مدني و مذهبي در كشور ، وقاحت اين گونه اقدامات به نسبت اهل سنت در ایران و به خصوص در کردستان به حداكثر ممكن رسيده است. اين اقدامات ضد انساني در حالي عليه علماي اهل سنت صورت مي گيرد كه به علت نبود منفذي براي اهل سنت در درون حاكميت امكان هيچگونه بازتابي در داخل وجود نداشته و از دگر سو رسانه ها و مدافعان حقوق بشر خارج هم، گويي در قبال مسلمانان مسئوليتي نداشته و يا آنان را انسان به حساب نياورده، غالباً جانب سكوت و بي اعتنايي را اختيار و بدين ترتيب ميدان تاخت و تاز عليه اهل سنت وسعت يافته و دست ناجوانمردانه آشوبگران و فتنه انگيزان را باز گذاشته است.  ......


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

سنی نیوز فیلتر شد

 

سایت سنی نیوزنیز همانند سایت اهل سنت ایران و بسیاری از وبلاگهای اهل سنت به قهر رژیم ملایان دچار شد و دستور فیلترینگ آن نیز صادرگردید. یادم می آید روزی زیر یکی از مطالب همین وبلاگ یکی از نابرادران رافضی نوشته بود: "مطلب شما انسان را تا حد اغما به خنده می اندازند " و البته به جای آنکه بخندد تا روحیه اش برای شیعه گری مساعدتر گردد شروع به فحاشی کرده بود. واقعا باید پرسید چه چیز باعث می شود که رژیم ملایان تا این حد از انتشار حقایق وحشت دارد ؟ اگر به راستی این سخنان مایه خنده است چرا بجای خندیدن ، لرزه بر اندام آقایان می افتد؟ چرا آقایان که معتقدند با دلایل مبرهن و منطقی ، شیعه گری و مظاهر آن را اثبات می کنند این قدر از انتشار عقاید اهل سنت می هراسند؟ چرا اجازه نمی دهند روحانیون اهل سنت دلایل رد عقاید شیعه را ولو یک بار در صدا وسیمای رژیم آخوندی مطرح کنند تا ملایان شیعه به آنها پاسخ بگویند؟ به نظر می رسد در آن زمان آقایان مجالی برای خندیدن نخواهند یافت و تمام رشته هایشان که با اسراف پول نفت در طی این سی سال ریسیده اند پنبه خواهد شد!

پس از انتشار مصاحبه ای با احمد الکاتب ، فقیه و پژوهشگر برجسته شیعه ی عراقی که در آن تئوری ساختگی امامت و مهدویت و نیز عقیده پوچ هتک حرمت از حضرت زهرا (رض) را دروغ دانسته بود ، رژیم کثیف ملایان بیش از این طاقت انتشار حقایق را ندارد. وباید گفت این قبیل تحرکات و واکنش ها ازسوی رژیم ملایان سابقه ای به وسعت عمر ننگین سی ساله ی این رژیم  دارد . شاید به خاطر داشته باشید بعد از هدایت شدن حجت الاسلام دکتر مرتضی رادمهر و حجت الاسلام علیرضا محمدی از طلاب ممتاز حوزه علمیه قم به مذهب تسنن و گرایش سایر طلبه ها به  اسلام واقعی رژیم چنان به وحشت افتاد که با تحت تعقیب قرار دادن رادمهرو زندانی و شکنجه کردن وی و نیز قتل برادر وی در جریان تعقیب و گریز و نیز به شهادت رساندن حجت الاسلام محمدی سعی کرد  کمی اضطراب خود را فرونشاند. به شهادت رساندن جمع کثیری  از روحانیون برجسته اهل سنت به دست رژیم فاشیست خمینی نیز خود نشان از زبونی این رژیم فاسد دارد.و امروز رژیم چنان به خواری و ذلت افتاده که بیش از گذشته به جان سایتها و وبلاگهای اهل سنت افتاده و عمال خود را برای فحاشی به اعتقادات اهل سنت به خیابان می ریزد. ولی باید گفت شیعه گری ننگی نیست که با فیلترینگ سایتهای اهل سنت  و هوچی گری پاک شود و یا کتمان گردد.

آدرس جدید سنی نیوز:            http://www.sunni-news.coo.ir   

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

حقوق اهل سنت در ایران

خودكرده را تدبير نيست

نويسنده :  عباس عبدی  پنجشنبه ، 11  مرداد 1386

منبع: سایت اخبار اهل سنت

 

اشاره: عباس عبدی معمولا در برخورد با مسایل مختلف کشور ، به علت غلبه بعد حقوقی و جامعه شناختی اندیشه اش بر سیاسی کاری، در مواضع وتفکراتش واقع بینانه می نویسد. نوشته زیر از ایشان در پی انتشار خبر نادرست و غیر واقعی صدور فتوای علمای سعودی در تخریب اماکن مذهبی شیعیان در عراق نوشته شده است.هرچند از نظر ایشان خبر واقعی تلقی شده است با این حال از جاده انصاف خارج نگشته و به نقد جهتگیری قدرت در ایران پرداخته است.خبری که علیرغم نادرست بودنش فشار زیادی را بر عامه روحانیون اهل سنت ، حداقل در مناطق کردنشین بدنبال داشت تا به اجبار در محکوم نمودن آن تومار امضا نمایند. مطلب را در ادامه بخوانید:  منبع: وب نوشت عبدالعزیز مولودی ............


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

برادر ریگی به ایران تحویل داده شد

 

 

عبدالحمید ریگی برادر عبدالمالک ریگی، رهبر گروه بلوچ جندالله پس از حدود یک سال بازداشت در پاکستان به ایران تحویل داده شد.

عبدالحمید ریگی که در زندان کویته مرکز ایالت بلوچستان پاکستان بازداشت بود بامداد امروز در فرودگاه اسلام آباد، پایتخت پاکستان به مسئولان ایرانی تحویل داده و با هواپیمای اختصاصی به تهران فرستاده شد. .....


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

اعدام سه جوان بلوچ در دو روز

 

 

اعدام و سرکوب در بلوچستان همچنان ادامه دارد. رژیم  جمهوری اسلامی سه تن را با نامهاي "  عليرضا براهويي "را  امروزدر محوطه زندان زاهدان و" محمد حسين نورزي " و "يونس رحماندوست"   فرزند حيدر   را ديروز در محوطه زندان چابهار بدار آویخت. ....


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

 

                             تحریک احساسات مذهبی و درگیری در زاهدان

 

                                 

 

روز شنبه (18/3/87) حدود ساعت 7 بعدازظهر تعدادی از جوانان متعصب شیعه با نوشتن شعارهای موهن و تحریک‌آمیز علیه امیرالمؤمنین حضرت عمر رضی‌الله‌عنه، روی خودروها و مانور دادن در شهر به تحریک مردم می‌پردازند،حتی که برای نوشتن شعار بر روی خودروها ستادی را تشکیل داده و مانند دوران انتخابات بر روی خودروهای عبوری شعارهای تحریک‌آمیز می‌نویسند.

این عمل موجب تحریک جوانان اهل‌سنت خیابان کوثر، بعثت و امام خمینی می‌شود. تعدادی از جوانان چند عدد از این نوع خودروها را که بر آن شعار نوشته شده و در حال مانور دادان در شهر بودند به آتش می‌کشند. پس از آن نیروهای انتظامی و امنیتی وارد عمل می‌شوند و با تیراندازی هوایی و استفاده از گاز اشک‌آور مردم را متفرق می‌کنند.  به گفته شاهدان عینی پس از آن، نیروهای ضد شورش کل منطقه را به محاصره درآورده و شبانه و بدون مجوز با لباس شخصی و نظامی در خیابان کوثر و بعثت وارد خانه‌های مردم می‌شوند و تعداد کثیری از مردم را بازداشت می‌کنند.

قابل ذکر است تعدادی از علما به همراه اعضای ستاد انتظامات مسجد جامع مکی در محل حادثه حضور پیدا می‌کنند که مردم خشمگین را متفرق کنند اما نیروهای امنیتی و انتظامی هیچ گونه همکاری در این زمینه نمی‌کنند.

یقیناً تحریک احساسات مذهبی و بدنبال آن درگیری به نفع هیچ کس اعم از سنی و شیعه نیست و مسئولین امر باید هوشیارانه جلوی کسانی را که به بهانه عزاداری دست به چنین اقداماتی می‌زنند، بگیرند تا مردم همانند گذشته بصورت مسالمت‌آمیز در کنار هم زندگی کنند.

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

احضار مجدد نمانیده شیخ السلام مولانا عبدالحمید حفظه الله تعالی

 

احضار مجدد نمانیده شیخ السلام مولانا عبدالحمید حفظه الله تعالی مولانا حافظ محمد علی شه بخش مدیر حوزه علمیه   لوتک سیستان به دادگاه ویژه روحانیت مشهد در مورخه ۲۰ / ۳/۸۷  انجام گرفت  لذا از تمامی مومنین  تقاضای دعا دارم برای حافظ صاحب که انشائ الله دادگاه ویژه روحانی مشهد برایش مشکلی به وجود نیاورد و الله تبارک و تعالی فیصله خیر بکند و همچنین   قاضی مربوطه به عدالت و انصاف رای تبرئه نموده استاد گرانقدر و مردمی  و حوزه ای  سیستان را صادر نماید تا در دعای های خیر مومنین شریک شود  و آنهایی که حوزه علیمه  لوتک را در تصرف قرار دارند و قصد خللی در تحصیل حوزه ای این خطه از مردم مظلوم اهل سنت را دارند  تحت تعقیب قراردهد که خواسته مردم منطقه هم همین است  و رعایت شرط عدل و انصاف که اصول دین آن قاضی محترم می باشد رعایت گردد امیدواریم  حضرت استاد مولانا حافظ محمد علی حفظه الله تعالی  سفری بی خطر و موفقی داشته باشند و با کامیابی و خوش نامی به آغوش خانواده ،‌ دوستان و معتقدین  و طلاب چشم به راه استادشان برگردند. ان شا ء الله.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

در ایران اسلامی باید حرمت صحابه و یاران پیامبر حفظ شود

 

مولانا عبدالحمید در خصوص اظهار اخیر رئیس دولت نهم گفت: من به عنوان یک شهروند ایرانی و جزئی از ملت مسلمان ایران به ریاست محترم دولت نهم دلسوزانه و خیرخواهانه یادآوری می‌کنم که از پرداختن به مسائل مذهبی و به کار بردن بعضی واژه‌های خیلی تند و خطرناک که ما هیچ توجیهی برای آنها در کتاب و سنت نمی‌توانیم پیدا کنیم خودداری کنند. در یکی از سایت‌ها مطلبی به نقل از رئیس‌جمهور خواندم که واقعاً برایم تعجب‌آور بود و کلام خیلی خیلی سنگینی بود که از منظر کتاب و سنت هیچ توجیهی ندارد. دولت این گونه مسائل را برای علما بگذارد و خود به حل معضل اقتصاد کشور و دیگر امور مملکت بپردازد. دولت‌ها باید فرامذهبی عمل کنند و به حل مشکلات تمام شهروندان بپردازند و مسائل علمی و مذهبی را برای حوزه‌های علمیه و علما بگذارند. الله تعالی همه ما را به راه راست هدایت فرماید. ....


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

احضار سه معلم سنندجی به دادگاه

فعالان حقوق بشر: دادستانی سنندج روز چهارشنبه هشتم خردادماه، سه تن از معلمان فعال این شهر را احضار نمود. این سه تن به اسامی بهاالدین ملکی، حیدر زمانی و رامین زند به اتهام نشر اکاذیب، احضار شده‌اند.

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

تنها مسجد اهل‌سنت شهر فاضل آباد گلستان پلمپ شد

تنها مسجد اهل‌سنت شهر فاضل آباد در استان گلستان پلمپ شد.  این در حالی است که اين مسجد به مدت هشت سال است كه بنا شده و در اين مدت نمازهای يوميه در آن اقامه شده است.

در تاريخ 6/3/1387 ساعت 9 صبح به بهانه‌ی اينكه اين مسجد مجوز ندارد از سوی شورای تامين شهرستان علی‌آباد كتول، مسجد پلمپ گرديد و در روز چهارشنبه 8/3/1387 از طرف دادستان علی‌آباد كتول از فردی كه اين مكان را وقف كرده بود با تهديدات شديد تعهد گرفته شد تا بلندگویی را كه به مدت 8 سال از آن اذان داده شده است پايين بياورد و تابلو ی سردر مسجد هم پايين كشيده شود . در اين مدت 8 سال برای اخذ مجوز تلاش‌های زيادی انجام گرفته، منجمله نامه‌هایی به رئيس‌جمهور، نماينده‌ی ولی فقيه، استاندار، فرمانداری، اطلاعات كشوری و نماينده‌ی مجلس اسلامی فرستاده شده ولی جواب مثبتی دريافت نگرديده و تلاش‌ها  نتيجه‌ای دربر نداشته است.

جمعيت اهل‌سنت در اين شهر حدوداً دو هزار نفر می‌باشد كه غير از اين مكان جای ديگری برای عبادت ندارند!

 

              

 

              

                       

               

 

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

جو سازي شيعه آن لاين عليه سني نيوز

 

سنی نیوز: پایگاه اطلاع رسانی شیعه انلاین در گزارش روز چهار شنبه مورخه ۰۱ خرداد ۱۳۸۷/ ۳:۳۱ق.ض نوشت :توهین “سنی نیوز” به حضرت زهرا(س) و احمدی نژاد. پایگاه اطلاع رسانی “سنی نیوز” که به اهل سنت ایران وابسته است، طی دو گزارش خبیثانه که امروز منتشر شد، ساحت مقدس بی بی دو عالم، حضرت زهرا(س) و نیز سخنان “محمود احمدی نژاد” رئیس جمهور کشورمان در مورد حضرت زهرا را مورد اهانت قرار داده است.به گزارش شیعه آنلاین، تیتر این گزارش اهانت آمیز “شهادت زهرا بزرگترین دروغ بقلم: آیت الله محسنی بسطامی” است. .....


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 
               جزييات بيشتر از درگذشت کاوه عزيزپور

                                      سامناک آقايي

                                             

                         

 

در پي در گذشت روز جمعه گذشته زنداني سياسي کرد "کاوه عزيزپور" در زندان مهاباد و انعکاس اين خبر ‏در رسانه هاي مختلف، به تدريج اطلاعات بيشتري در خصوص اين واقعه اشکار مي شود.‏

اين زنداني سياسي بيست و پنج ساله که دو سال پيش به اتهام عضويت در يکي از احزاب کرد مخالف ‏جمهوري اسلامي دستگير شده بود، چند ماه بعد از دستگيري توسط دادگاه انقلاب مهاباد تنها به سه سال حبس ‏محکوم شده و به تازگي دومين سال محکوميت خود را پشت سر گذاشته بود. اما، وي همچنان در زندان هاي ‏مهاباد و اروميه تحت نظر وزارت اطلاعات بود و اين در حالي است که طبق قوانين قضايي بعد از آنکه ‏دادگاه انقلاب براي متهم حکم صادر مي کند، ديگر دليلي براي شکنجه و تحت فشار قرار دادن متهم در زندان ‏وجود ندارد.‏ ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

کاوه عزیز پور، فعال سیاسی کرد، بر اثر شکنجه درگذشت

 

كاوه عزيزپور 

صبح جمعه ۲۷ اردیبهشت ماه، کاوه عزیز پور زندانی سیاسی کرد، در گذشت.

کاوه عزیز پور ۲۵ ساله و ساکن مهاباد، دو سال پیش به اتهام ارتباط با احزاب اپوزیسیون کرد از سوی اداره اطلاعات مهاباد بازداشت و روانه زندان شده بود. وی از مدتی پیش بر اثر آنچه که از سوی اطرافیان وی سکته مغزی در نتیجه “شکنجه” اعلام شده بود، در بیمارستان اورمیه بستری و دو بار تحت عمل جراحی قرار گرفته بود. نامبرده امروز صبح پس از اینکه نزدیک به ۲۰ روز را در حالت کما گذراند، در بیمارستان ارومیه درگذشت.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

بازداشت فرشاد دوستی پور، دانشجوی فعال کرد

 

 

 

نیروهای لباس شخصی شهر ایوان غرب، روز پنج شنبه فرشاد دوستی پور دانشجوی فعال کرد را دستگیر کردند و به مکان نامعلومی بردند. او حوادث انتخاباتی شهر “ایوان غرب” را - که چندین تن در آن کشته و زخمی شدند- فعالانه پوشش خبری داد. .....


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

قرار منع تعقیب مسببان مرگ ابراهیم لطف‌اللهی، دانشجوی کرد

ابراهیم لطف اللهی

 

ابراهیم لطف‌اللهی، دانشجوی دانشگاه پیام نور سنندج در دی‌ماه سال پیش دستگیر شد و پس از چند روز جان خود را در زندان از دست داد. اینک مقامات قضایی سنندج دستور آزادی کسانی را صادر کرده‌اند که در مرگ وی دخیل بوده‌اند. ....


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

اعتراض به دخالت دولت در مدارس اهل سنت

                 مولوي عبدالحميد:‏‎ ‎ناموس و مذهب خط قرمز ماست

 

                                      شهرام رفيع زاده

امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به تصويب و ابلاغ دستوراعلمل جديدي در مورد مدارس علميه اهل سنت در ‏شورا عالي انقلاب فرهنگي و ابلاغ آن از سوي محمود احمدي نژاد، بار ديگر به مقامات ارشد حکومتي در ‏خصوص دخالت در مسايل مذهبي اهل تسنن اعتراض کرد. ‏........


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

تردد افراد در شهرها و روستاهاي  بلوچستان   بعد از ساعت 12شب الي ساعت 5 صبح محدود خواهد شد

 

ميرهان بلوچ همكار خبري راديو بلوچي اف ام-بلوچستان : بنقل از يک منبع موثق مصوبه اي جديدا در استانداري  در زاهدان تصويب شده که در آن به نيروهاي نظامي و

انتظامي مرزي دستور اكيد داده شده  تا به كساني كه اقدام به تردد در نواحي مرزي مينمايند در صورت مشکوکيت , مستقيم به طرف آنها تير اندازي نمايند و محدوديتي براي تيراندازي قائل نشوند

بلوچستان منطقه وسيعي است كه بين سه كشور ايران افغانستان و پاكستان

تقسيم شده. در نواحي مرزي روستاهاي وجود دارد كه نصف آنها در خاك بلوچستان ايران

و نصف آنها در خاك بلوچستان پاكستان واقع است ، و افراد زيادي در آنجا ساکن هستند. ساکنين اين روستاها بخاطر وابستگيهاي که در سه بخش دارند مرتبا در مرزهاي اين سه کشوردر حال تردد هستند

همچنين در اين مصوبه قيد شده که تردد افراد در شهرها و روستاهاي بلوچستان بعد از ساعت 12شب الي ساعت 5 صبح محدود خواهد شد و با متخلفين از اين قانون با اشد مجازات برخورد خواهد شد

گفتنيست که در اين مناطق مرزي ساليانه صدها نفر از جوانان منطقه توسط نيروهاي انتظامي رژيم کشته ميشوند و با مصوبه اي مذکور تعداد کشته شدگان افزايش خواهد يافت

 

ميرهان بلوچ

بلوچستان

همكار خبري راديو بلوچي اف ام

شنبه، 14 اردیبهشت ماه 1387 برابر با 2008-05-03

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

                  دستگیری دهها نفر بعد از حمله به آخوند رژیم در زاهدان

به گزارش آژانس خبری تفتان در حالی که شهر زاهدان تبدیل به پادگان نظامی شده مبارزان سر بکف بلوچستان یک اخوند را در شهر هدف حمله قرار دادند و امنیت رژیم را به هم زدند.

بعد از این حمله که آخوند مجروح شد رژیم که در امنیت برای مزدورانش ناکام مانده است به منازل مردم یورش برده و دهها جوان را دستگیر کرده است تا  شاید سرنخی از حمله کنندگان بدست آورد.

خبرنگار تفتان می گوید :رژیم پلید ولایت فقیه می خواهد با اعمال غیر انسانی خود جلوی نبرد با اشغالگران را بگیرد اما مبارزان مصمم هستند بلوچستان را تبدیل به گورستانی برای متجاوزان نمایند.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

فرار آخوندها از بلوچستان

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از بلوچ نیوز از ایرانشهر در طی عملیاتهای پی در پی و انتقام جویانه مبارزین بلوچ ترس و وحشت جو آخونهای رژیم را در بلوچستان فرا گرفته است ، وی افزود برخی از آخوندهای رژیم در بلوچستان به بهانه مرخصی به سوی شهرستانهای همجوار فرا را برقرار ترحیح داده اند و بعضی به بهانه بیماری از خانه هایشان بیرون نمی آیند.

خبرگزاری بلوچ نیوز اقدام این دلاورمردان بلوچ را تحسین می کند و از این جوانان مبارز و غیور و شجاع میخواهد که تا وجود این آخوندهای پلید و ناپاک را از بلوچستان محو نکرده اند از عملیاتهای آتشین خود دست نکشند و یقین بدانید که شما پیروزید چون حق با شماست

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 
      فوري: براي نجات چهار جوان بلوچ ايرانشهري اقدام فوري نمائيد

بنابه گزارش فعالین "ديده بان حقوق بشر بلوچستان" در بلوچستان چهار جوان بلوچ ايرانشهري (از محله سردرگان) با اسامي

  ه 1-عبدالله کلکلي سن 25 , شغل کارگر مقني , نام پدر دين محمد
   ه 2-اسحاق کلکلي سن 27, شغل کارگر مقني , نام پدر دين محمد
   ه 3-امين دامني  سن 23شغل کارگر مقني , نام پدر هوشنگ  
  ه 4-تاج محمد کلکلي  سن 23, , شغل کشاورز , نام پدر نظر

حدود ده روز قبل(سه نفر اول در محل کارشان و نفر آخر در منزل خود) توسط مامورين اداره اطلاعات دستگير و به جاي نامعلومي انتقال يافته ان
د…..


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

گزارشي از اوضاع زاهدان در چند روز اخير

فعالان حقوق بشر:  در روزهای اخیر در شهر زاهدان خودروهای نیروی انتظامی 24 ساعته در حالي گشتزني بوده و هستند.

    ,  وروديها و خروجيهاي شهربويژه چهارراهها و تقاطع هاي خیابان دانشگاه -خیابان بهشتی-خیابان پاسداران-گوربند و... مملو از نيروهاي انتظامي و بشدت تحت كنترل هستند و  بالگردهای نظامي همه روزه در آسمان شهر در حال چرخش ميباشند -طوريکه سطح شهر كاملا حالت نظامي به خود گرفته است

 همه دانشجويان براي ورود و خروج از دانشگاه بايد کارت شناسائي  نشان دهند

مسافرين و خودروها برای خروج از شهر بعد از ارائه کارت شناسائي شديدا مورد پرس و جو قرار ميگيرند, چيزي که باعث شده که مردم فقط برای انجام کارهای ضروری از شهر خارج شوند

فعالان سیاسی می گوینددولت ميخواهد با برقراري جو نظامي در شهرهاي بلوچستان رعب و وحشت ايجاد کند. نيروهاي انتظامي روزانه مرتبا چندين جوان بلوچ را دستگير و در خودروهايشان  در شلوغ ترین و پر رفت و آمدترین خیابانهاي شهر براي نمايش در معرض ديد عموم قرارميدهند

با اين وجود مردم  به حالت عادي  زندگي روزمره خود را ادامه ميدهند . خصوصا بعد از پخش اخبار "برکناري" حبيب الله دهمرده و انتقال آخوند ابراهيم نکونام  بسيار خوشحا ل بنظر ميرسند

فعالان حقوق بشر

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

درگیری شدید در نزدیکی زاهدان

به گزارش آژانس خبری تفتان از زاهدان شامگاه شنبه درگیری شدیدی بین ماموران امنیتی و مردم در  بلوچستان نزدیکی زاهدان رخ داد.

ریگی خبرنگار تفتان از زاهدان می گوید این درگیری بین گروهی ازمردم در کلاته رزاق زاده که نزدیک زاهدان واقع است رخ داده است و طی این درگیری که از ساعت ۵ بعد از ظهر آغاز و تا ۸ شب ادامه داشت عده ای جان خود را از دست دادند .و چند تن دیگر زخمی شدند همچنین در این درگیری دو خودروی نیروی های امنیتی کاملا منهدم شده است.

خبرنگار تفتان می گوید در این درگیری  درکیر شوندگان  بلوچ در محاصره نیروهای امنیتی  قرار گرفته بودند اما با استفاده از آر پی جی و گرینوف توانستند این محاصره را بشکنند .

خبرنگار تفتان پس از درگیری موفق شده است با نیروهای مردمی تماس برقرار نماید در این تماس نیروهای مردمی گفتند که هیچ گونه تلفاتی نداده اند و با موفقیت محاصره نیروهای امنیتی  را شکسته و الان به نقطه امنی رسیده اند.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

اعتراض امام جمعه اهل‌سنت زاهدان به پخش مصاحبه علما همزمان با اعدام دو مولوی اهل‌سنت

امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان با تشریح آیه «یا أیهاالذین آمنوا ادخلوا فی السلم کافة و لاتتبعوا خطوات الشیطن إنه لکم عدو مبین» گفت: پیام انبیا و کتب آسمانی تسلیم شدن در برابر الله تعالی، و زیر پا گذاشتن نفس و شیطان است. این زمانی اتفاق می‌افتد که ما به وحدانیت الله تعالی و رسالت و صداقت انبیا و آخرت ایمان و اعتقاد راسخ داشته باشیم و همه تن در اسلام داخل شوید....


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

براى ثبت در تاريخ مبارزات ملى مذھبى بلوچستان و اھل سنت ايران

انبوه کاروان شھدا و جريان خونھاى جويبار  جارى در مسير آزادى و برابرى حقوق انسانى ملت بلوچ با سرعت شگرفى در حال گسترش و تعميق است۔

دشمنان قسم خورده و ديوانگان مذھبى حاکم بر ايران٬  جان دو آزاد مردان شجاع و حقگوى بلوچ که گناھى بجز دفاع از حق برابرى مذھبى و ملى مردم بلوچ در ايران را نداشتند گرفت۔.....


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

اعتراض به بازداشت ماموستا ایوب گنجی، روحانی اهل سنت در سنندج

جمعی از نمازگزاران جمعه مسجد قبا در شهر سنی نشین سنندج، مرکز استان کردستان ایران، پس از نماز در اعتراض به بازداشت یکی از امامان جمعه این مسجد دست به تظاهرات زدند.

نمازجمعه مسجد قبا که از مساجد جامع اصلی و نوساز سنندج به شمار می رود، قرار بود هفته گذشته به امامت ماموستا ایوب گنجی، از روحانیون سرشناس سنندج برگزار شود اما چند ساعت پیش از برگزاری نمازجمعه، ماموستا ایوب گنجی به همراه برادرش و چند نفر دیگر از جمله ماموستا حسن زارعی، یکی دیگر از روحانیون سنندج به دست مأموران وزارت اطلاعات بازداشت شدند. .....


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

                                                         

به گزارش خبرنگار سنی نیوز از کردستان:در شب جمعه به تاریخ 23/01/87 ماموران اطلاعاتی  به منزل شخصی ماموستا حسن زارعی که ماموستا ایوب گنجی هم مهمان ایشان بودند هجوم برده و با ادعای داشتن حکم بازداشت اقدام به دستگیری ایشان و  بردن ایشان نموده اند در ضمن چند تن از شاگردان و مریدان نیز حضور داشتند و خواستند که مانع شوند، از طرف نیروهای اطلاعاتی تهدید شده و با اعمال خشونت انها از منزل خارج کردند و بعد شروع به تفتیش لوازم شخصی و منزل ماموستا زارعی و ماموستا گنجی نموده اند .

 گزارشات حاکی از انست که به دنبال اعلام خبر سخنراني ماموستا ایوب گنجی در نماز جمعه مسجد قباي سنندج ایشان هم دستگیر شدند. مردم دلسوز و هوشيار مسجدقباي سنندج بعد از نماز جماعت با محكوم كردن اين عمل خواهان آزادي انان شدند.

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 
۸۶ نفر دیگر از مردم بندرترکمن در صف محاکمه

با ارسال احضاریه از سوی دادگاه انقلاب بندرترکمن، ۸۶ نفر از شهروندانی که متهم به شرکت در ناآرامی ‏های ناشی از قتل حسام الدین خدیور توسط حراست شیلات هستند محاکمه می شوند....

 
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 
 

اعتراض امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان به ممانعت از برگزاری گنگره مولانا عبدالعزیز "رحمة‌الله‌علیه"

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید امام جمعه اهل‌سنت زاهدان خطبه‌های نماز جمعه این هفته را با تلاوت آیه «ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکة ألا تخافوا و لا تحزنوا و أبشروا بالجنة التی کنتم توعدون» آغاز نمود و گفت: آیه‌ای که در حضور شما تلاوت شد در رابطه با استقامت در راه الله است. پروردگار عالم می‌فرماید كه آنان که به ربوبیت و وحدانیت الله اقرار کردند و کلمه طیبه لا اله الا الله را بر زبان آوردند و سپس در این راه استقامت کردند، فرشتگان رحمت بر آنها نزول می‌کنند و آنان را به بهشت جاویدان بشارت می‌دهند .......


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

کنگره مولانا عبدالعزیز در تاریخ مقرر برگزار نمی‌شود

 

کنگره حضرت مولانا عبدالعزیز "رحمة‌الله‌علیه" که قرار بود در تاریخ ۲۹ و ۳۰ فروردین ماه جاری در زاهدان برگزار شود به علت عدم اعطای مجوز به تاریخ دیگری موکول شد.

 

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید امام جمعه اهل‌سنت زاهدان در بخش دوم خطبه‌های جمعه این هفته به این موضوع پرداخته و گفتند ...

 
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

جزییات بیشتر از شهادت  شهید   پیر بخش سهراب زهی

شهید پیربخش سهراب زهی( کسی که برای اجرای عدالت قیام کرد )  کارمند شهرداری ایرانشهر و دارای مدرک تحصیلی دیپلم  حسابداری     بوده  یکی از اعضای خانواده اش  مدتی قبل توسط   چند مخبر ( جاسوسان بلوچ )  از طابفه " س  " کشته  می شود  ایشان   با شکایت  به مراجع  قانونی خواستار  دستگیری افراد مزبور  می شود  اما   این افراد نتنها دستگیر نمی گردند بلکه آزادانه  به  شغل  شریف  جاسوسی  ادامه  داده و با کمک وزارت اطلاعات باعث  کشته شدن چند بلوچ دیگر در منطقه می گردند   همچنین   افراد مزبور آزادانه  به قاچاق مواد مخدر نیز مشغول  بوده اند. ......


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

دستگری مبلغان  مذهبی در زاهدان

نیروهای امنیتی :در ایران یک مذهب وجود دارد وآنهم مذهب شیعه است بقیه مذاهب غیرقانونی  اند.

نیروهای امنیتی در بلوچستان  صبح امروزدر شهر زاهدان  به دکه هایی  که سی دی ونوارهای مذهبی میفروختند یورش برده و دکه هایشان را پلمپ کردند تا کنون دهها نفر از آنها را دستگیر کرده اند درهمین حال سی دی فروشانی که سی دی های مبتذل میفروشند آزادانه بکارشان ادامه میدهند ونیروهای امنیتی  هیچ کاری با آنها ندارند  اهداف نیروهای امنیتی از اینگونه اقدامات  کاملا مشخص است آنها بعد از بشهادت رساندن دو تن از علمای بزرگ مولانا عبدالقدوس ومولانا محمدیوسف رحمهاالله  جسورتر شده اند و گستاخانه دست به هر کاری میزنند آنها میخواهند اسلام را از بین ببرند واز رسیدن پیام حق به مردم جلوگیری کنند آنها میخواهند جوانان بلوچ را با فیلمهای مبتذل  ومواد مخدر سرگرم کنند تا کار اشغالگران آسانتر شود

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

 

حضرت مولانا عبدالسلام جنایت کثیف رژیم را بشدت محکوم کردند

 

 

 

روز جمعه در مسجد النبی (ص) ایرانشهـر مسجدی که در آن شهـید مولانا عبدالـقـدوس بارها درآن امامت نمـاز کرده بود غمی بزرگ بر مسجد سایه افکنده بود جمعیت کثیری از نمازگزاران گرد آمده بودند بغض گلوی همه را از پیر تا نوجوان را  گرفته بود اشک از چشمان همه جاری بود .

 

حضرت مولانا عبدالسلام  برادر شهید مولانا عبدالقدوس رحمه الله علیه با صدایی بغض آلـود در مـیـان مردم داغـدار ایرانشهـر ضمـن عـرض تسـلـیت و تـیـریک شهادت مولانا عبدالقدوس و مولانا مـحـمـد یوسف فرمودند شهادت یک افتخار است این دو عالم بزرگ را خـداوند پـیـش خـود دعـوت کرده اسـت وبـعـد روایتی بیان فرمدند که وحشی ای کهِ، قاتل عموی رسول الله صلی الله علیه وسلم یعنی حضرت حمزه رضی الله عـنـه بـود و جـسـد مبـارک عموی آنحضرت (ص)را مثله مثله کرده بود  وقتی توبه کرد رسـول الله (ص) او را بـخـشیـد و خـداونـد اورا هم بخشید اما در این زمان دو نفر بیگناه را بدون چـه جرمی شهید کردند؟ حتی اجساد را هم تحویل ندادند  کجاست اسلام ؟ ایشان در قسمتی دیگر ازسخنانشان فرمودند این نهایت یک جنایت وخیانت است آقای گل محمد بامری نماینده ایرانشهر که خود را بلوچ میداند اون روز به من قول داده بود که مشـکلی وجـود نـدارد و صـد درصـد ایـن دو نفر آزاد خواهنـد شد اما بعدها که بسراغش رفتم نه تـنهـا بـه قـولـش عـمـل نـکـرد بلـکـه خیانت هم کرد و حتی جواب سلامم را هم نداد آقای سلیمانی نمـاینده رهبری که اون روز گـفـته بود نگران نباشید مشکلی نیست فقط برادران اطلاعات میخواهند چندتا سوال بپـرسـنـد مـن اینجا بهت قول میدم که آزاد بشند اما بعدا که بسراغش رفتم گفت دیگه از دست ما کاری ساخته نیست حکم از بالا اومده.

شـما که کاری از دستتون بـرنـمی اومـد چـرا اون روز ما را فریب دادید این یک خیانت و جنـایـت اسـت و خـداونـد از خائنیـن و جنایتکاران نخواهد گذشت بنده مطمئن هستم که به خاطر این مطالبی که ایراد کردم کشته خواهم شد اما حقـیـقـت را خدمـت شما عزیزان خواهم گـفـت و ازشما خـواهـش میکنم بـرویـد بـه اونها هم بگویید . اگر چنانچه بدستشان کشته شوم جنـازه ام را درکــوه ون دفــن کنید در همین لحظه شلیک گریه ها سرازیرشد ومردم تکبـیر گفتند شخصی از میان جمعیت برخواست وبـلـند فریاد کشید لعنت برگـُلک بامری و اون سلیمانی آشـغـال پست . . . .  مردی دیگرازگوشه ای دیگر فریاد زد خدایا ایـن ظـالـمـان را از روی زمـیـن محـو کـن . . . . مـولانا مردم را به آرامش دعوت کرد و فـرمـود نـبـایـد بـه کـسی توهین کنید با توهین و نفرین هیچ کاری درست نمیشود ایشان مردم را به صبر وپایداری دعوت نمودند و از فضایل صبر بیان فرمودند

 

محمد عمر بلوچ پهره

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

کشتار و جنایات رژیم اسلامی ایران همچنان در بلوچستان ادامه دارد

 

هر چند که رژیم ترور و وحشت نظام اسلامی همه روزه مرتکب جنایات بیشماری در بلوچستان می شود و مردم بی پناه و ستمدیده بلوچ بطور مداوم آماج بی رحمانه ترین شقاوتها قرار می گیرند، ولی این بار دست آلوده بخون جنایتکاران حاکم بر ایران جان دو تن از روحانیون بلوچ، مولوی عبدالقدوس ملازهی و محمد یوسف سهرابی از مدرسین مدرسه علمیه پهره (ایرانشهر) را گرفت و مردم بلوچستان را در غمی عظیم فرو نشاند. .......


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

مولوی

 

انا ِلله وانا الیه راجعون

مولانا عبدالقدوس و مولانا محمد یوسف بہ دست حکومت فاشیست خمینی شھید شدند.

حضرت مولانا عبدالقدوس وحضرت مولانا محمد یوسف بر اثر شکنجه های وحشیانه رژیم کثیف آخوندی به درجه شهادت نائل گشتند طبق اخرین اخبار رسیده بدستمان اجساد این بزرگواران بر خلاف وصایایشان در زاهدان دفن گردیدند ماموران حیوان صفت از حضور مردم برای ادای نماز جنازه بشدت ممانعت بعمل آوردند این بزرگوارن در حادثه چاه جمال ایرانشهر به اتهام مشارکت با جندالله دستگیر شده بودند در حالیکه حتی رسانه های حکومت اعلام کردند که مبارزان جندالله قصد انفجارمدرسه دینی که ریاست آن بر عهده مولانا عبدالقدوس بود را داشته اند اما برعکس خودحکومت درپی نابودی این مدرسه دینی بود شبکه زابلیها هامون چند شب متوالی با پخش تصاویرساختگی از این بزرگواران بدنبال مخدوش کردن چهره های این بزرگواران را دارد اما غافل از اینکه این بزرگواران در قلوب اهل سنت ایران جای  دارند و مشرکان باید این را بدانند که هرچه بیشتر بکشند ملت ما آگاهتر خواهد شد  ـ

 

                          لعن الله علی قوم الظالمین

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

یورش ماموران رژیم به منزل یک خبرنگار در مریوان

 

تلاش رژیم برای یافتن عادل کهنه‌ پوشی خبرنگار سایت زرێبارپرێس

هانطور که‌ در خبرهای ماه بهمن ماه‌سال1386شمسی به‌اطلاعتان رساندیم نیروهای انتظامی رژیم در مریوان به‌ منزل یکی از خبرنگارهای سایت زریبارپرێس به‌نام عادل کهنه‌ پوشی یورش برده‌ بودند، عادل ‌ازطریق کتا ب‌فروشی امرارمعاش می نمود، وی ازخبرنگاران فعال سایت زرێبار پرێس بودکه‌ همیشه‌ دراسرع وقت‌خبر ورویداد های منطقه‌را به‌سایت زرێبارپرێس می رساند تاازاین طریق به‌ ازذهان عموومی برسد، پس از سالهاکار برای‌این سایت نیروهای ئه‌منیتی رژیم به‌ وی مشکوک شده‌ وبه‌ منزل نامبرده‌ یورش می برند، نیروهای انتظامی ضمن بازرسی کامل منزل عادل به‌خانواده‌و بستگان وی بی حرمتی وفحاشی مینمایندو تلاشی بس فراوان برای دست گیری وی می نمایند، شواهد حاکی از آن است که‌ آنها نتوانسته‌ اند عادل را دست گیر بنمایند، در ادامه‌‌ تمامی وسایل شخصی، از جمله‌ کامپیوتر ونامه‌ها، کتابها، وآلبوم عکسهای شخصی وی‌را با خود برده‌اند، اکنوون پس از گذشت 54 روز از یورش آن نیروها به‌ منزل عادل‌که‌ نتوانسته‌ اند نامبرده‌ را دستگیر بنمایند و ازطرفی دیگر مرتب خانواده‌عادل را زیر فشار گذاشته‌اند که‌ باید عادل را تحویل نیروهای امنیتی وقضائی بدهند، اتهام عادل همکاری با سایت زرێبار پرێس اعلام شده‌و چون رژیم می پندارد که‌ سایت زرێبار وابسته‌ به‌ احزاب مخالف رژیم می باشد برای عادل نیز حکم مخالفین خود وعوامل به‌ اصطلاح ضد انقلاب صادر کرده‌ است. ناگفته‌ نماند از تاریخ 26 بهمن سال 1386 از سر نوشت عادل هیچ خبری در دست رس نمی باشد.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

روند رو به رشد جمعیت مسلمانان جهان

 

سنی نیوز :براساس سرشماری‌های اخیر جمعیت مسمانان روندی رو به رشد داشته، به طوری که اینک تعداد مسلمانان بیش از مسیحیان کاتولیک شده است. به گزارش سنی نیوز به نقل از خبرگزاری مهر ، واتیکان اعلام کرد تعداد مسلمانان بیش از مسیحیان کاتولیک است. بر اساس سرشماری سالانه سال ۲۰۰۸ مسلمانان ۱۹/۲درصد و مسیحیان کاتولیک ۴/۱۷درصد از ساکنان جهان را تشکیل می دهند.بر اساس سرشماری‌های سال ۲۰۰۶، نسبت مسیحیان به جمعیت جهان ۳۳ درصد بود و حدود دو میلیارد نفر را شامل می‌شد. اما طی دوره اخیر تعداد کاتولیک‌ها در جهان به یک میلیارد و ۱۳ میلیون نفر و مسلمانان حدود یک میلیارد و ۳۰ میلیون نفر رسیده است.

تعداد کاتولیک‌ها به نسبت ساکنان جهان تقریبا ثابت است و اما تعداد مسلمانان روز به روز افزایش می‌یابد

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

شيخ الأزهر: دفاع از مقدسات اسلامی نيازمند اراده پولادين جهان اسلام است

 

سنی نیوز:شیخ محمد سيد طنطاوی، شيخ الأزهر ضمن هشدار به اكران‌ فيلم هلندی موهن به قرآن كريم وساحت نبوی از سوی وايلدرز، دفاع از مقدسات اسلامی را نيازمند اراده پولادين جهان اسلام دانست. به گزارش روزنامه«دارالخليج» چاپ امارات، شيخ الأزهر در پاسخ به توجيه مسئولان دانمارك و هلند مبنی بر ناتوانی آنان در مبارزه با اهانت‌كنندگان به مقدسات مسلمانان اعلام‌كرد: اهانت‌ به تعاليم قرآن و اسلام در كشورهای غربی بيانگر حماقت عاملان آن است و مقامات اين كشورها بايد با اتخاذ تدابير ويژه‌ای از تكرار چنين اقداماتی از سوی مفسدان فی‌الارض جلوگيری‌كنند.
شیخ محمد سيد طنطاوی افزود: با توجه به تعاليم دين مبين اسلام مسلمانان هرگز نمی‌توانند به مقدسات ديگر اديان آسمانی اهانت‌‌كنند و توهين به انبياء و مقدسات اين اديان از سوی مسلمانان، با مجازاتی معادل كشتن مسلمان متجاوز مواجه خواهد‌شد.
وی ضمن ابراز خرسندی از ديدارعلمای مسلمان و پاپ بنديكت شانزدهم تصريح‌كرد: الأزهر به‌عنوان يكی از مخالفان اصلی درگيری‌های دينی، موضع‌گيری مشخصی برای گفت‌و‌گو با واتيكان و ديگر مراكز دينی مسيحی در جهان را در پيش‌گرفته‌است و از تفاهم و زندگی مسالمت‌آميز حمايت‌می‌كند

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

ساخت فیلم توهین آمیز نسبت به پیامبر اسلام توسط یک ایرانی

 سنی نیوز:در حالی که نمایش فیلمی “ضد اسلامی” در هلند جنجالها و اعتراضات فراوانی برانگیخته، یک ایرانی ساکن هلند نیز قصد دارد بزودی فیلمی کارتونی را به نمایش بگذارد که در آن، پیامبر اسلام نقشی کمدی دارد. احسان جامی، سازنده این فیلم کارتونی قصد دارد آن را در سالگرد تولد بیست و سه سالگی اش یعنی بیستم آوریل آینده به نمایش عمومی بگذارد اما با توجه اعتراضات شدید، هنوز محل نمایش فیلم خود را اعلام نکرده است.
به گزارش سنی نیوزبه نقل از بی بی سی،«احسان جامی» یک ایرانی مقیم هلند که فقط ۲۳ سال دارد و از ۹ سالگی از ایران مهاجرت کرده است، فیلم کارتونی سراسر توهین به مقد سات مسلمانان با عنوان «زندگی محمد» (ص) ساخته است که ازدواج پیامبر اسلام با همسرش ام المؤمنين عايشه صديق-رضی الله عنها! و شب ازدواج رسول اکرم (ص) را دستمایه طنزی توهین امیز قرار می‌دهد. این فیلم موهن قرار است سه هفته دیگر یعنی بیستم آوریل به نمایش عمومی گذاشته شود.
برای مسلمانان که کاریکاتورهای روزنامه دانمارکی و فیلم نماینده مجلس هلند احساساتشان را برانگیخته، فیلم کارتونی احسان جامی ضربه تازه ای خواهد بود و احسان جامی نیز که خودش در جامعه ای مسلمان به دنیا آمده، بی تردید از تأثیر این فیلم آگاه است، اما با این حال می گوید که فیلمش طنزآمیز است و اگر مسلمانان آزرده خاطر شوند، تقصیر او نیست.
………..

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

قتل سه بلوچ توسط نيروهاي انتظامي رژيم در مسير بلوچستان و کرمان

 

طبق گزارشي از"س. س." گزارشگر راديو بلوچي اف ام در زاهدان و بنقل از اظهارات مردم محل, شب یکشنبه مورخ 1/4/2008 برابر با 11 فروردین 87 نیروهای رژیم به روي تعدادي از بلوچها که در مسير کرمان در حال حرکت بوده اند تيراندازي ميکنند که باعث کشته شدن سه نفر از آنها ميشود

 

 رسانه هاي حکومتي بدليل فشارهاي جهاني که بر جمهوري اسلامي بخاطراعدامها و قتلهاي بي رويه, که بر آن وارد شده چند هفته ايست که از انتشار اخبار اعداميها و قتلهاي که توسط نيروهاي انتظامي صورت ميگيرد بطور کامل جلوگيري کرده از اينرو از تعداد زخميها و از چگونگي و محل دقيق درگيري اخبار کاملي در دست نيست. ......


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

احتمال اعدام چندی از صیادان معترض ترکمن

 

با گذشت بیش از سه هفته از شورش صیادان معترض بندرترکمن هنوز هم حدود صد تن از افراد معترض در بازداشتگاههای مخوف جمهوری اسلامی به سر می برند.

اداره اطلاعات و نیروی انتظامی گلستان برای جلوگیری از درز اخبار به سایتها و رسانه های خارجی تدابیر شدید امنیتی را به اجرا گذاشته است. اما با این وجود وضعیت صیادان بازداشت شده کم و بیش برای مردم ترکمن صحرا روشن است.  …….


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

راهزنان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی عامل قتل و غارت صیادان ترکمن

 

چند روز قبل مأموران نیروی انتظامی رژیم بار دیگر در دریای خزر جنایت آفریدند. این بار یک جوان دیگر ترکمن با شلیک دو گلوله مأموران از ناحیه کتف به شدت زخمی شد.

اما نکته شگفت این واقعه اینجاست که این مأموران برای راهزنی دریایی و گرفتن حاصل دسترنج این صیادان به دریا یورش می آورند. آنها همانند راهزنان دریایی از صیادان می خواهند نان فرزندان و خانواده فقیرشان را در اختیار آنها بگذارند اما صیادان از دادن حاصل زحمات خود به جانیان رژیم امتناع می کنند و در برابر درخواست بی شرمانه آنها مقاومت می کنند. ……..


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

بزرگداشت روز شهدای کردستان در مهاباد

 

کوردستان میدیا: به گزارش مرکز خبری PDKI، به مناسبت 10 فروردین، روز شهدای کردستان، مردم مهاباد به رغم تدابیر امنیتی رژیم، نسبت به شهدای راه آزادی کردستان و سرقافله‌ی شهیدان، پیشوا قاضی محمد و یارانش ادای احترام کردند. در این ارتباط در تاریخ 9 فروردین 1387، اعضا و هواداران مخفی حزب دمکرات با قراردادن چند دسته گل بر مزار پیشوا قاضی محمد، نسبت به این رهبر شهید ادای احترام کردند. همچنین قرار بود مردم مهاباد در تاریخ 10 فروردین بر مزار پیشوا قاضی محمد حاضر شوند، اما از ساعت 5 بامداد نیروهای انتظامی رژیم به محاصره مزار پیشوا قاضی محمد پرداخته و جهت مقابله با تحرکات احتمالی مردم آماده شده بودند. اما به رغم کنترل شدید نیروهای رژيم، مردم وطن‌پرست مهاباد در ساعت 9 صبح 10 فروردین بر سر مزار شهدا حاضر شده و با خانواده‌ی شهیدان دیدار کردند. همچنین خانواده‌ی شهیدان و جوانان مهاباد از مزار شهدا در قبرستان بداغ سلطان دیدار کردند.

شایان ذکر است که در تاریخ 10 فروردین، مردم از مزار شهدای جنگ سه ماهه، به‌ویژه مزار شهید عثمان استاد ابراهیمی، کادر مبارز PDKI و سایر شاعران و نویسندگان دیدار کردند.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

جنایت در بلوچستان

شهادت سه زن بلوچ ریگی – میربلوچ زهی که از روستای دهپابید جهت ملاقات یکی از بستگان خود به بیمارستان امام علی زاهدان آمده و سپس به طرز ناجوانمردانه ایی شکنجه و بشهادت رسیده اند چنان وحشیانه است که قلب هر انسان آزاده ایی را بدرد می آورد

این جنایت بیرحمانه که توسط عده ای بزدل انجام گرفته که توانایی ایستادگی در مقابل مردان را ندارند و دستشان به خون کودکانی همچون رویا سارانی و مادران چاه جمالی آلوده است قلب هر انسان آزاده ایی را بدرد می آورد و پرده از چهره منافقانه و خونریز یک مشت مظلوم نما  بر می دارد .

اما آنان که فکر می کنند می توانند با اینگونه قصاوت ها چهره کریه خود را مخفی نمایند و بدانند ماه همیشه پشت ابر نخواهد ماند و در همیشه بر روی یک پاشنه نخواهد چرخید این خون های به ناحق ریخته روزی ثمر خواهند داد وباعث انسجام و بیداری بیشتر ملت بلوچ خواهند گشت و در آن روز فقط می توان گفت وای به حال جنایت کاران همچنین برای نمایندگان ساکت و با انضباط استان فقط می توان تاسف خورد 

منبع وبلاگ : http://www.yekensan.blogsky.com/?PostID=138

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

خبر فوری: تعطیلی نماز جمعه اهل سنت کرج

 

بر اساس اخباری که به دست سنی نیوز سیده است نماز جمعه اهل سنت کرج که بطور غیر رسمی و معمولا در خانه ها برگزار می شد به دستور و فشار دولت تعطیل شده است.

 

جزئیات بیشتری از این ممنوعیت جدید هنوز به دست سنی نیوز نرسیده است. تفاصیل بیشتر به زودی منتشر خواهد شد.

منبع سني نیوز

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 

استاد گنجی

گفتگویی کوتاه با استاد گنجی در مورد نحوه

دستگیری شان، و عوامل مربو ط به آن

از روزهای دستگیری و ربوده شدنتان چیزی را به یاد دارید؟

بله. به یاد دارم در جلو کتابخانه عمومی سنندج که می خواستم برای پیدا کردن کتابی آنجا بروم، قبل از ورود، یکی آمد با من صحبت کرد و ماشینی هم روبروی ما ایستاد. پس از مقداری صحبت کردن که خود را از ماموران اطلاعات معرفی نمودند، برای دیدار با حاجی آقای نوری(یکی از مسئولان اطلاعات سنندج)، و حاجی آقای منصوری (از بچه های اطلاعات تهران)مرا سوار ماشین شان کردند و به سوی کوه آبیدر که قرار ملاقات آنجا بود،حرکت کردیم. اما به محض پیاده شدن از ماشین در قسمت خلوتی از کوه، با ضربه ای که از پشت سر به من وارد کردند، بیهوش شدم.....

 


ادامه مطلب

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اهل سنت ایران | 
 
صفحه نخست
پست الکترونیک
آرشیو وبلاگ
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
بسم الله الرحمن الرحیم
با توجه به اینکه پیروان مذهب تسنن در ایران شدیدا از سوی رژیم فاشیستی ملایان تحت فشار هستند و با وجود بیش از 15 میلیون نفر جمعیت ، حتی حق داشتن یک مسجد در تهران را نیز ندارند ، (چه برسد به داشتن مدارس مذهبی و کتابخانه و فرهنگسرا)در این وبلاگ قصد داریم عقاید اهل سنت را برای سهولت دسترسی پیروان اسلام واقعی ارائه نماییم .علاوه بر آن اخبار مرتبط با زندانیان سیاسی و حقوق بشر نیز منتشر خواهد شد.

پیوندهای روزانه
سايت درج اگهي
اهل سنت شمال شرق
وبلاگ حضرت عمر (رض)
پایگاه اطلاع رسانی احیاء
وبلاگ چرا؟
سنی آن لاین
اهل سنت شهرستان خواف
سرمچاران بلوچ
اخبار اهل سنت ایران
غربا
مجاهد
بلوچه گپ
الاشراق
حقیقت عقیده شیعه
اَحسَنُ الطَریق
اهل سنت كرمانشاه
وبلاگ بلوچستان زنده
اهل سنت ایران
وبلاگ سحاب
وبلاگ اهل سنت تالش
گوناگون از اخباراهل سنت ایران ومنطقه
اهل سنت کردستان
المهتدون
سنی نیوز
معناى توحيد
شوراي عالي مدارس اهل سنت جنوب ايران
سایت کتابهای اهل سنت
سایت ایمان
دار العلوم زاهدان
دائرة المعارف اعجازعلمی درقرآن وحدیث
بیداری اسلامی
اهل سنت جنوب
وَ اذْكُرُوا اللَّهَ كَثِيرًا
سیاسی و عقاید اهل سنت
اهل سنت خراسان
وبلاگ راه سنت
وبلاگ اهل سنت(عبدالحی)
آرشیو پیوندهای روزانه
نوشته های پیشین
بهمن ۱۳۸۷
آذر ۱۳۸۷
مهر ۱۳۸۷
شهریور ۱۳۸۷
مرداد ۱۳۸۷
تیر ۱۳۸۷
خرداد ۱۳۸۷
اردیبهشت ۱۳۸۷
فروردین ۱۳۸۷
اسفند ۱۳۸۶
آرشیو موضوعی
قرآن
سنت پیامبر
خلفای راشدین
عقاید اهل سنت
تاریخ اسلام
کتابهای منتشره توسط اهل سنت
احکام
شیعه گری چیست؟
اخبار اهل سنت
حقوق بشر
اخبار زندانیان سیاسی
افشاگری
اخبار جنبش دانشجویی
شخصیتهای اهل سنت
پرسش از شیعیان
133 پرسش و پاسخ در مورد دین شیعه
سیری در دین شیعه
شیعیان؛ بیدار شوید
پیوندها
معرفی کتاب
دين ستيزي با اعتقادات اهل سنت در پوشش مبارزه با وهابيت
شبهات تاريخى - ازدواج پيامبر با زينب بنت جحش
آشنايي با حركت شيخ محمد بن عبد الوهاب
افزودن‌ أشهد أن‌ علياً ولي‌ الله در اذان‌
افراط‌ و تفريط‌ شيعيان‌ در مورد اهل‌ بيت‌
شيعه وتقيه‌
آيا شيعيان‌ مي‌توانند غير مسلمانان‌ را به‌ اسلام دعوت‌ كنند؟
آیا أئمه‌ غيب‌ مي‌دانند؟
آيا امامت از اركان ايمان مي باشد ؟
تجلی حماقت
حكومت آخوندی و وحدت اسلامی
مختصري در مورد زندگی دكتر علي مظفريان رحمه الله علیه
گذري بر زندگي و انديشه هاي دكتر احمد سياد رحمه الله
گذري كوتاه بر زندگی شيخ محمد ضيايى رحمه الله
چرا حضرت علي رضي الله عنه سكوت كرد؟
موضع‌ حضرت علي‌ رصي الله عنه و فرزندانش در قبال شیعیان
حق‌ با علي‌(رض) است. و مخالفين‌ او اشتباه‌ كرده‌ بودند
خمس
عصمت‌ ائمه و غلو در مورد آن‌
بازگشت‌ براي‌ گرفتن‌ انتقام
زيارت‌ قبور ائمه‌
تاريخ پيدايش روافض
خطر روافض بر امت اسلامي
آغاز انحراف در فكر شيعه
سخنان ائمه شيعه درباره خلافت خلفاي راشدين
اهل‌ سنت‌ و اهل‌ بيت‌
رضا زنگنه و چگونگي گرويدن ايشان به مذهب اهل سنت
ولايت فقيه
ويـژگـيـهـای قـرآن
تعريف قرآن كريم
معجزه قرآن كريم
برخی از مشكلات دانشجویان اهل‌سنت
برادری و وحدت با تبعیض و ستم قابل تحقق نیست
پاسخ به چند پرسش
شيعه وسنت نبوي
مظلوميت زهرا رضي‌الله عنها
شیعه وعقیده بداء
مهدي‌ موعود يا امام‌ دوازدهم‌ شيعيان
شیعیان ومتعه يا ازدواج‌ موقت
انذار عشيره
دفاع اهل بيت از خلفاي راشدين
عصمت حضرت زهرا (رضي الله عنها) از ديدگاه اهل سنت و جماعت
کینه با عمر از کجاست؟
فروپاشی تئوری امامت وامام زمان وشکنجه فاطمه الزهراء(رض)
خلافت و امامت
ابوبكر صديق رضي الله عنه (1)
ابوبكر صديق رضي الله عنه (2)
ابوبكر صديق رضي الله عنه (3)
عمر فاروق رضي الله عنه(1)
عمر فاروق رضي الله عنه(2)
عمر فاروق رضي الله عنه(3)
عثمان ذي النورين رضي الله عنه(1)
عثمان ذي النورين رضي الله عنه(2)
عثمان ذي النورين رضي الله عنه(3)
علي شیر خدا رضي الله عنه (1)
علي شیر خدا رضي الله عنه (2)
علي شیر خدا رضي الله عنه (3)
سيرت حضرت ابوبكر و حضرت عمر
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM